O nás

Chceme pomáhat ohroženým dětem a mládeži v těch nejchudších částech světa. A chceme, aby naše pomoc měla opravdu smysl. Přemýšleli jsme, co tyto děti nejvíce potřebují. Jak se jim dá pomoci. A zjistili jsme, že forem pomoci se nabízí hned několik.

 • Adoptujeme na dálku některé dítě? Je to moc krásná a velmi potřebná forma pomoci. Ale pokud si představíme vesnici v Africe s třemi sty chudými dětmi, nechceme pomoci jen několika z nich a ostatních si nevšímat.
 • Tak postavíme v té vesnici školu? To je bezesporu velká pomoc. Vzdělání dá dětem naději na lepší život. Ale co když tam nebude mít kdo učit? A co když se pozornost lidí za čas obrátí jinam, na jinou vesnici a jinou školu, co dětem zbyde? Prázdná studená budova?
 • Tak dáme dětem někoho, kdo se jim bude s láskou věnovat, bude mu na nich záležet a bude tam pořád s nimi! Že to není možné? My víme, že je. Pomocí projektu ADOPCE NABLÍZKO připravujeme a vysíláme dobrovolníky, kteří pak nasadí část svého života a pomáhají těm nejpotřebnějším.

Adopce nablízko je v třetí kategorii těchto projektů.

Adopce nablízko je nový projekt v oblasti rozvojové pomoci, jehož cílem je pomoci ohroženým a znevýhodněným dětem a mládeži na celém světě. Adopce nablízko podporuje dobrovolníky, kteří se rozhodli část svého života věnovat těm nejpotřebnějším. V rámci projektu již bylo vysláno téměř 200 dobrovolníků a další na vyslání čekají. Každé vyslání dobrovolníka s sebou však nese určité finanční náklady. Je třeba zajistit jeho vyškolení, letenku, vízum, očkování, podporu během pobytu a mnoho dalšího. Projekt Adopce nablízko umožňuje "adoptovat" si tyto dobrovolníky a skrze ně tak účinně pomoci mnoha chudým a potřebným dětem.

DMS pro Adopci nablízko!

Projekt Adopci nablízko můžete podpořit prostřednictvím služby DMS, kterou zajišťuje Fórum dárců.

Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro jednorázový příspěvek

Do textové zprávy napište: DMS ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 


Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro dlouhodobou podporu

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč měsíčně.

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz.

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte se námi!

   • 860 Kč - přípravný víkend pro jednoho dobrovolníka

   • 320 Kč - den práce dobrovolníka v Indii
    o        V Indii momentálně pomáhá: Martina Švehláková (jih)

 • 650 Kč - 2 týdny pojištění pro jednoho dobrovolníka v Zambii:

         o       V Zambii momentálně pomáhá: Marie Procházková, v Indii Jakub Honěk a v Bulharsku  Václav Jakubíček, Dorota Sedláčková, Jan Tomiga a Kateřina Váňová. 

  Registrujte se ZDE......

  ... a pomáhejte s námi!