Učitelé, zapojte své žáky do soutěže a pomozte tím dětem ulice!

Učitelé, zapojte své žáky do soutěže a pomozte tím dětem ulice!
3. dubna 2015

Projekt "Dnes jím jako Konžan" pomalu končí, ale stále je ještě možné zasílat příspěvky pro středisko Bakanja v DR Kongo, které se věnuje dětem ulice. Příspěvkem se třídy zapojí do soutěže a v případě výhry získají zajímavé ceny. Čtěte dále a získejte další informace.

Žáci tříd po celé České republice se během března zapojili do projektu "Dnes jím jako Konžan". Vybrali si jeden březnový den, během něhož si povídali o Kongu, prezentovali fotografie, pouštěli si videa, vypracovali si pracovní listy. Spousta tříd vzala projekt velmi kreativně. Zakomponovali do něho africkou hudbu, besedu s lidmi, kteří v Kongu působili, malovali a vytvářeli další různé činnosti související s touto rozvojovou zemí.

Děti se díky uskutečněnému projektu o mnohém dozvěděly a zjistily, že se mají u nás v České republice docela dobře a malým Konžanům jejich životní podmínky moc nezáviděly. Jedna nejmenovaná třída ze ZŠ Brigádníků na Praze 10 se dokonce rozhodla, že veškerý svůj výtěžek z vánoční tržnice věnuje právě pro děti ulice v DR Kongu. Třída tím nejen pomohla konžským dětem, ale také se tím zároveň zapojila do soutěže – 3 třídy, které v rámci ČR vyberou největší výtěžek pro středisko Bakanja v DR Kongo, které se věnuje právě dětem ulice, vyhrají zajímavé ceny. Soutěž končí 22. dubna 2015 a je stále možné se do ní zapojit. I malá částka, kterou třída vybere, těmto dětem pomůže. Zapojte své žáky ještě dnes!  

Zapojte se do soutěže a shromážděné příspěvky od dětí zašlete přes: http://archiv.adopcenablizko.cz/podpora-adopce-nablizko/#500,515  - č. ú. 2000044192/2010 (Fio banka); specifický symbol 515; variabilní symbol Vám bude vygenerován formulářem. Informujete nás o odeslání daru také na dnesjimjako@sadba.org. Pro zapojení do soutěže je nutné odeslat dar do 22. dubna 2015.

Přečtěte si reflexi od jedné žákyně

DMS pro Adopci nablízko!

Projekt Adopci nablízko můžete podpořit prostřednictvím služby DMS, kterou zajišťuje Fórum dárců.

Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro jednorázový příspěvek

Do textové zprávy napište: DMS ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 


Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro dlouhodobou podporu

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč měsíčně.

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz.

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte se námi!

   • 860 Kč - přípravný víkend pro jednoho dobrovolníka

   • 320 Kč - den práce dobrovolníka v Indii
    o        V Indii momentálně pomáhá: Martina Švehláková (jih)

 • 650 Kč - 2 týdny pojištění pro jednoho dobrovolníka v Zambii:

         o       V Zambii momentálně pomáhá: Marie Procházková, v Indii Jakub Honěk a v Bulharsku  Václav Jakubíček, Dorota Sedláčková, Jan Tomiga a Kateřina Váňová. 

  Registrujte se ZDE......

  ... a pomáhejte s námi!