Velehradské slavnosti ve znamení vysílání: dobrovolníků i balónků

Velehradské slavnosti ve znamení vysílání: dobrovolníků i balónků
5. července 2013

Projekt Adopce nablízko byl podporovaným projektem letošních jubilejních Velehradských slavností! Před páteční slavnostní bohoslužbou bylo v rámci projektu Adopce nablízko vysláno 10 misijních dobrovolníků. Vyslání doprovázela akce Balónkem na pomoc s výtěžkem na misijní dobrovolnictví.  Zakončena byla hromadným vypouštěním balónků na začátku čtvrtečního Koncertu lidí dobré vůle. Během akce se celkem prodalo 2.224 balónků.

Vyslání salesiánských misijních dobrovolníků probíhá každoročně již 9 let. Letos poprvé se tato akce spojila s oslavami příchodu našich věrozvěstů na Velkou Moravu,“ uvedl moderátor Libor Všetula (SDB) bohoslužbu vyslání dobrovolníků. Obřadem vyslání provázel otec arcibiskup Graubner. „Bylo to zvláštní, vůbec jsem nečekala, že obřad před takovým množstvím lidí dokážu prožít tak intenzivně,“ říkala po skončení v rozhovoru pro TV Noe Magda Braunerová chystající se do Bulharska. „Při vkládání rukou jsem vnímala jen sebe, otce arcibiskupa a Ducha svatého,“ dodala.

Akce Balónkem na pomoc byla unikátní nejen díky propojení  vyslání dobrovolníků a vypouštění balónků, ale také díky soutěži či webové aplikaci. Přihlášením se do aplikace máte možnost zjistit, kam váš balónek dolétl. Do hromadného vypouštění se zapojila i Miroslava Němcová nebo prezident Miloš Zeman. Prezentace Adopce nablízko byla spojena též s vernisáží a výstavou ve Stojanově gymnáziu. Ta bude na Velehradě probíhat v průběhu celého července.

Desítky tisíc návštěvníků letošních cyrilometodějských oslav tak měly možnost podpořit dobrovolníky zakoupením heliových balónků, dozvědět se informace o činnosti Adopce nablízko, sledovat slavnostní bohoslužbu vyslání, poslechnout si vyprávění a svědectví ex-dobrovolníků nebo ochutnávat jídla z míst dobrovolné služby.

Pokud ještě nejste členy Klubu Přátel, připojte se! Zapojíte se do díla, které mění životy mladých lidí, a stanete se členy našeho širokého týmu. Učiníte-li to během července, můžete také vyhrát zajímavé ceny v naší soutěži s Adopcí nablízko.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Více informací o možnosti zapojení se do soutěže Adopce nablízko a o celém projektu naleznete na www.adopcenablizko.cz.

DMS pro Adopci nablízko!

Projekt Adopci nablízko můžete podpořit prostřednictvím služby DMS, kterou zajišťuje Fórum dárců.

Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro jednorázový příspěvek

Do textové zprávy napište: DMS ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 


Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro dlouhodobou podporu

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč měsíčně.

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz.

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte se námi!

   • 860 Kč - přípravný víkend pro jednoho dobrovolníka

   • 320 Kč - den práce dobrovolníka v Indii
    o        V Indii momentálně pomáhá: Martina Švehláková (jih)

 • 650 Kč - 2 týdny pojištění pro jednoho dobrovolníka v Zambii:

         o       V Zambii momentálně pomáhá: Marie Procházková, v Indii Jakub Honěk a v Bulharsku  Václav Jakubíček, Dorota Sedláčková, Jan Tomiga a Kateřina Váňová. 

  Registrujte se ZDE......

  ... a pomáhejte s námi!